me two / Sava kliķe. Dejas izrāde Hanzas peronā

Datums:
31 oktobris, 2023

Par notikumu

Otrdien, 31. oktobrī, kultūras telpā “Hanzas perons” Rīgā notiks viena no Baltijas Drāmas foruma izrādēm – Viļņas pilsētas dejas teātra ‘Low Air’ izrāde jauniešiem “me two / Sava kliķe”.

Dejas izrāde “me two / Sava kliķe” ir apņemšanās un drosme runāt par jauniešu individuālajām šaubām, kas konfrontētas ar pieaugušo novērojošo skatienu. Izrādes dramaturģiju veido jauno dejotāju grupas kopstāsts, dokumentējot un ierokoties savas personīgās pieredzes arhīvos par tēmām varas attiecības, LGBTQ+ identitātes veidošanās, seksuāla vardarbība un varas ļaunprātīga izmantošana, kas mudina jaunos cilvēkus piederēt vienai “kliķei” un dalīties savā pieredzē. Publika tiek aicināta no jauna izdzīvot dinamisko pusaudžu vecumu caur skatītāja, vecāka, skolotāja vai lēmumu pieņēmēja skatu punktu, un pārdomāt varas robežas indivīdu un paaudžu attiecībās.

Izrāde apbalvota ar Zelta Skatuves krusta balvu (Gada labākais dejas iestudējums pusaudžiem, 2021. g.) un nominēta Zelta Skatuves krusta balvai (Gada Labākā mūzika izrādei, 2021. g.).

Viesizrāde “Hanzas peronā” notiks Baltijas Drāmas foruma ietvaros. Forums ir ar teātri saistītu pasākumu virkne, kas katru gadu tiek rīkota vienā no trim Baltijas valstīm, attiecīgi ievērojot triennāles principu. Tā mērķi ir popularizēt konkrētās valsts oriģināldramaturģiju un tās veiksmīgākos iestudējumus, veicināt jaunu sadarbību un kultūras sakaru veidošanos Baltijas teātra kopienas vidū, kā arī rīkot akadēmiskas konferences, nodrošinot saikni starp teātra praksi un teoriju, publiskas diskusijas, neformālas tikšanās un tīklošanās pasākumus.

Baltijas Drāmas forumu Kultūras ministrijas deleģējuma ietvaros Latvijā rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība, sadarbojoties ar Latvijas Kultūras akadēmiju un citiem partneriem.

Biļetes

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram