ATCELTS! Deerhoof. Koncerts Hanzas peronā

“Aizrautīgi rotaļīgais, jelkāda pastāvoša vai arī nosapņota žanra iedvesmotais un tajā pašā laikā no rāmjiem brīvais rokmūzikas izvirdums klātesošajiem kļuva par vienu no lielākajiem muzikālajiem piedzīvojumiem mūžā!” --- Uldis Rudaks
Datums:
14 maijs, 2024

Informējam, ka 14. maijā kultūras telpā “Hanzas perons” Rīgā gaidītais trokšņainās avangarda rokmūzikas apvienības ‘Deerhoof’ koncerts tiek atcelts.

Paziņojums no mūziķiem:

Draugi, ar lielām skumjām ziņojam, ka, ņemot vērā negaidītus ģimenes apstākļus, mums jāatceļ plānotā Eiropas turneja. Mums ļoti žēl, jo gribējām jūs satikt… Ceram, ka jau drīz būsim klāt un varēsim kopā “uzkapāt”! Mīļi sveicieni un uz tikšanos drīz!

Internetā iegādāto biļešu īpašniekiem nauda par tām tiks atgriezta automātiski jau tuvākajā laikā. Klātienē iegādāto biļešu īpašnieki aicināti saņemt iztērēto jebkurā no “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietām.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām. Tiekamies uz Perona citos notikumos!

Par koncertu

Otrdien, 14. maijā, kultūras telpā “Hanzas perons” pirmoreiz Rīgā koncertēs trokšņainās avangarda rokmūzikas kvartets ‘Deerhoof’ no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Pirms teju trīsdesmit gadiem sitaminstrumentālista Grega Sonjēra (Greg Saunier) dibinātais ansamblis ‘Deerhoof’ tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām neatkarīgās rokmūzikas apvienībām jaunāko laiku vēsturē. Joprojām humorīgi, lai arī daudzkārt citēta, skan dažus teikumus plašā kolektīva “oficiālā biogrāfija”:

“Satomi Macuzaki (Satomi Matsuzaki) spēlē basģitāru un dzied. Gregs Sonjērs spēlē bungas. Džons Dītrihs (John Dietrich) un Eds Rodrigezs (Ed Rodriguez) spēlē ģitāras. Bet kas īsti ir ‘Deerhoof’? Velns, ja mēs zinātu!”.

Gadu gaitā izdotie deviņpadsmit studijas albumi un vairāki citi ieraksti, neskaitāmas turnejas un koncerti nozīmīgākajos festivālos, vēl jo neskaitāmākas sadarbības ar citiem mūziķiem un māksliniekiem un vietas ietekmīgāko gada albumu apkopojumos beigu beigās tomēr būtu ierakstu virkne biezajā ‘Deerhoof’ radošajā biogrāfijā. Enerģiskās un dullās koncertuzstāšanās ārpus iepriekš virspusēji piesauktās “rokmūzikas” žanra robežām atstāj neaizmirstamu iespaidu ne tikai uz klausītājiem, bet arī citiem mūziķiem. Ne velti par saviem iedvesmas avotiem četrotni dēvē gan grupa ‘Radiohead’, ar kuru viņi devušies kopīgā tūrē, gan ‘Blur’ un ‘Yeah Yeah Yeahs’, gan citi mūziķi - Deivs Grols (Dave Grohl), Henrijs Rolinss (Henry Rollins), “Questlove” un vēl, un vēl, un vēl. Un vēl arī virkne Latvijas “Deerhoof gara radinieku”.

“Aizrautīgi rotaļīgais, jelkāda pastāvoša vai arī nosapņota žanra iedvesmotais un tajā pašā laikā no rāmjiem brīvais rokmūzikas izvirdums klātesošajiem kļuva par vienu no lielākajiem muzikālajiem piedzīvojumiem mūžā,” pēc grupas pirmās viesošanās Latvijā pirms pieciem gadiem kāda zvejniekciema svētkos Lieljūras piekrastē rakstīja Uldis Rudaks. Par viņu vairāk iespaidots, šķiet, var būt vien tas, kurš nebaidās no vārdiem “labākā grupa pasaulē!” jeb daudzu joprojām cienītais medijs ‘Pitchfork’.

Par biļetēm

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram