RIGA IFF uz Perona. Kino mūzikas nakts Hanzas peronā
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Septembris, 2023
1
Pieskarties poēmai. Ligeti. Dzudzilo
Šūpuļdziesma maitēdājiem. Homo Novus Hanzas peronā
Rietumu sabiedrība. Homo Novus Hanzas peronā
2
Pieskarties poēmai. Ligeti. Dzudzilo
Dzeguze. Homo Novus Hanzas peronā
3
Pieskarties poēmai. Ligeti. Dzudzilo
Dzeguze. Homo Novus Hanzas peronā
4
Pieskarties poēmai. Ligeti. Dzudzilo
5
6
7
8
9
Daði Freyr. Koncerts Hanzas peronā
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
MŪSU MĀJAS BIJA ZEME. UZPLAUKUMS
24
Zola Jesus. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 17.00
Cena: no 35 eur
25
26
27
28
29
30
RIGA IFF uz Perona. Kino mūzikas nakts Hanzas peronā
RIGA IFF filmu seansu biļešu un abonementu īpašniekiem biļetes uz šo pasākumu pieejamas par īpašām cenām.
Datums: Se 14.10.2023
Ieeja no: 20:00
Cena: no 20 eur

Par notikumu

Sestdien, 14. oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā kultūras telpā “Hanzas perons” gaidāms īpašs muzikāls piedzīvojums – ar koncertu galvaspilsētā viesosies mākslinieks, mūziķis un kino mūzikas autors Alekss Žangs Hungtajs (Alex Zhang Hungtai) no Kanādas, un nakts gaitā par dejām gādās mūziķi no Bristoles dueta ‘Giant Swan’, iejūtoties dīdžeju lomās.

Pirmajā pietuvinājumā mūziķa Aleksa Žanga Hungtaja vārds var likt klausītājiem pieprasīt komentārus, tāpēc nelielā teiksma par viņu un viņa radošo darbību varētu iesākties apmēram šādi un ātri vien daudz ko paskaidrotu.

Ap 2005. gadu klausītāji sāka iepazīt mākslinieku ar skatuves vārdu ‘Dirty Beaches’, kuram pēc vairākiem, pārsvarā instrumentāliem albumiem dažādās kasešu izdevniecībās bija jānāk klajā ar ierakstu ‘Badlands’, lai sajūsminātu klausītājus un ieintriģētu kritiķus. Var piekrist tiem, kas apgalvoja, ka tobrīd – pagājušās desmitgades sākumā – nekas līdzīgs nebija dzirdēts. Lo-fi estētikā ierakstīti hipnotizējoši un, šķiet, nebeidzami ritmi, spocīgi greizas elektriskās ģitāras skaņas un Aleksa balss, kā no nez un caur kurieni ausīs un apziņā ieplūstoša dūmaka, kurā tā vien gribas izšķirt Elvisa Preslija siluetu. Šim sekoja vēl divi, viens no otra tik atšķirīgie studijas albumi ‘Drifters/ Love Is The Devil’ un ‘Stateless’, kuri katrs atrada savus cienītājus, un Alekss paziņoja par “projekta” galu. Viņš atgriezās pie sava īstā, piedzimstot Taivānā, vecāku dotā vārda (tiesa, šur un tur vēl mīklaini dēvējoties par Last Lizard). Lai arī pagājuši, šķiet, seši gadi, kopš kulta seriāla “Tvinpīka” jeb ‘Twin Peaks’ otrās sezonas klajā nākšanas, tā Deivida Linča (David Lynch) karsējiem joprojām ir spilgtā atmiņā. Daudzi to skatās atkal un atkal, un skatoties jau zina, ka teju katra sērija beidzas ar koncertu bārā ‘Bang Bang’. Iespējams, zīmīgākais no tiem ir grupas ‘Trouble’ uznāciens piektās sērijas izskaņā, ilggadējam Linča filmu mūzikas “uzraugam” Dīnam Hērlijam (Dean Hurley), režisora dēlam Railijam Linčam (Riley Lynch) un saksofonistam Aleksam Žangam Hungtajam atskaņojot ‘Snake Eyes’!

Lai arī dalība dažādos mākslas kino un mūzikas video projektos Aleksa radošajā darbībā bijusi paralēla līnija jau ilgstoši, tieši pēdējo gadu pievēršanās lielākoties kinematogrāfam ir kļuvusi ne tikai par mākslinieka galveno nodarbi, bet arī nesusi panākumus. Aizvadītā gada viena no intriģējošākajām Eiropas filmām “Dievzeme” (‘Godland’, režisors un scenārija autors Hlīnurs Paulmasons (Hlynur Pálmason)) tika izrādīta gan Kannu kinofestivālā, gan citos, atceļoja uz Rīgu un beigu beigās arī uzvarēja 2022. gada ‘RIGA IFF’ pilnmetrāžas filmu konkursā. Alekss Žangs Hungtajs koncertē reti, tāpēc viņa viesošanās Rīgā šī gada festivāla ietvaros ir jo īpaša.

‘Giant Swan’ ir bērnības draugu Robina Stjuarta (Robin Stewart) un Harija Raita (Harry Wright) no Bristoles elektroniskās mūzikas duets jeb “enerģiskas, agresīvas deju mūzikas, trīcošu basu un hipnotizējoša elektroniska trokšņa smeldzīga laulība”. Žurnāls ‘Wire’ ir vēl asprātīgāks, sakot, ka Robs un Harijs ir “divi jauni panki, kuri reiva kodu uzlauzuši negadījuma pēc un nu vienkārši to izbauda”. Izbauda ne tikai tīra prieka, sviedru, deju un aizmiršanās līdz rīta gaismai naktis, spēlējot koncertus un dīdžejojot, par ko klātesošie pārliecināsies 14. oktobra naktī “Hanzas peronā”, bet arī to, ka viņu mūzika tiek pamanīta arī ārpus klubu dūmakainās tumsas un nomīdītām pļavām festivālos. Šī gada ‘RIGA IFF’ sadaļā ‘Festival Selection’ iekļauta arī režisores Džoannas Hogas (Joanna Hogg) Venēcijas kinofestivālā pirmizrādītais darbs “Mūžīgā meita” jeb ‘Eternal Daughter’ ar Tildu Svintoni (Tilda Swinton) galvenajā lomā, kuras skaņu celiņā dzirdama arī ‘Giant Swan’ mūzika.

“RIGA IFF uz Perona” ir galvenais ārpus kino programmas notikums šī gada festivālā, ļaujot kino cienītājiem iepazīt un performancēs nepastarpināti piedzīvot ar festivāla filmām saistītos mūziķus. Un otrādi – mūziķu daiļrades cienītājiem, iespējams, pirmoreiz tādējādi uzzināt par to sānsoļiem kinematogrāfā. Jo viens bez otra – kino bez mūzikas – iedomājami nav.

Pasākumam tuvojoties, biļešu cena pieaugs.