Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Janvāris, 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Muzikālā izrāde-veltījums Viktoram Cojam “Lūk, tā!”
Viktoram Cojam veltīts dramatisks koncerts "Lūk, tā!"
11
Muzikālā izrāde-veltījums Viktoram Cojam “Lūk, tā!”
12
Muzikālā izrāde-veltījums Viktoram Cojam “Lūk, tā!”
13
Slēgts pasākums
14
Slēgts pasākums
15
16
17
Slēgts pasākums
18
19
Slēgts pasākums
20
Slēgts pasākums
21
Slēgts pasākums
22
23
24
25
SPIEDIENS šovs
26
SPIEDIENS šovs
27
Slēgts pasākums
28
Slēgts pasākums
29
30
31
HOMO NOVUS
Luvras un/vai spārdot mirušo Valids Rāds (Ņujorka)

Par pasākumu

Izrādes:
plkst. 17:00
plkst. 20:00

Valids Rāds ir libāniešu vizuālais mākslinieks, kurš līdz 2004. gada darbojās ar pseidonīmu “The Atlas Group”. Paslēpies aiz fiktīva mākslinieku kolektīva, savu izstāžu laikā Rāds nereti mēdza uzdoties par anonīmu gidu, atklājot skatītājiem dziļākus slāņus un kopsakarības, ko slēpa izstādītie attēli un objekti.

Izrāde “Luvras un/vai spārdot mirušo” turpina šo praksi – tā ir Valida Rāda vadīta ekskursija izstādē, kurā savijas reāli notikumi, fikcija un mākslinieka komentārs. Pusotrā stundā skatītāji aizceļo no Pirmā pasaules kara muzeja Beļģijā uz Luvru Abū Dabī, pa ceļam piestājot Ņujorkā. Stāsti, ko slēpj izrādes tēli – mākslas priekšmeti un to ēnas, muzeja uzraugs, kāda noslēpumaina mākslas kolekcija un divi augstākie Manhetenas nami, tiecas atrisināt kādu mistēriju, pamazām tuvinot izrādi aizraujošam detektīvam.

Par mākslinieku

Valids Rāds ir mākslinieks un pasniedzējs Kūpera universitātē Ņujorkā, vairāku ievērojamu solo izstāžu un publikāciju autors, izstādījies Luvrā, Ņujorkas Modernās mākslas muzejā MOMA, Whitechapel mākslas galerijā Londonā, Venēcijas biennālē, Sanpaulu biennālē, Documenta, Whitney biennālē ASV un citur.

Valids Rāds ir viens no nedaudziem starptautiski pazīstamiem māksliniekiem, kurš pievērš uzmanību vizuālās mākslas institūciju ideoloģiskajai, ekonomiskajai un politiskajai dimensijai, īpaši – Persijas līča valstīs. Rāds ir audzis skarba pilsoņu kara apstākļos, tādēļ viņa darbos allaž klātesoša tēma ir vardarbība un tās ietekme uz ķermeni, prātu, kultūru un tradīciju. Rāds strādā ar fotogrāfiju, zīmējumu, video, tēlniecību un teātri.

Veidotāji

Autors un izpildītājs Valids Rāds
Tehniskais atbalsts: Hermans Sorgeloss
Turnejas menedžere Selesta Rotjēra
Kopproducenti: steirischerherbst, Buda /NEXT Festival, HAU Hebbel am Ufer, Fast Forward Festival / Onasis Kultūras centrs Atēnās, Le CENTQUATRE-PARIS, Parīzes Rudens festivāls

Informācija par biļetēm

Madara Sokolova
madarasokolova@gmail.com
T: (+371) 67228477
Festivāla abonementi
pārdošanā no 1. augusta