Kritieni / Chutes. Elektro opera Hanzas peronā

Izrāde? Performance? Audiovizuāla instalācija? Muzikāls uzvedums? Jā, katrs no žanru apzīmējumiem nes daļu taisnības, kad jārunā par “Kritieniem”!
Datums:
15 augusts, 2024

Ar vairākiem spilgtiem kultūras notikumiem laikā no 3. līdz 16. augustam kultūras telpa “Hanzas perons” Rīgā atzīmēs piecus gadus kopš tā vēra durvis pēc vērienīgās rekonstrukcijas.

Notikumu “Hanzas perona” piecgadei par godu kulminācija gaidāma 15. un 16. augustā, kad divus vakarus Peronā tiks izrādīta pazīstamā franču elektroniskās mūzikas autora un multi-mediju mākslinieka Franka Vigrū (Franck Vigroux) elektro opera “Kritieni” jeb ‘Chutes’.

Ainavā, kas atgādina mēness virsmu, vietu starp arhaisko pasauli un zinātniskās fantastikas izplatījumu, trīs tēli dodas ceļā. Sava veida izzinošos meklējumos starp ierastā vienkāršību un nākamību. Mēs, klātesošie, tiekam ierauti noslēpumā. Mēs vērojam un piedzīvojam vienlaikus. Mēs šajā ceļojumā dodamies līdzi. Sajūtu, mūzikas un gaismu ceļojumā gluži vai pārdabisku pretrunu dažādos stāvokļos. Iestudējuma laikā klātesošajiem atklājas iniciācijas process, kuru mums caur rituāliem atklāj etnologi un antropologi.

Izrāde? Performance? Audiovizuāla instalācija? Muzikāls uzvedums? Jā, katrs no žanru apzīmējumiem nes daļu taisnības, kad jārunā par “Kritieniem” – par ceļojumu ar pieredzi dažādām maņām mūzikā, kuru citkārt kopš pirmizrādes 2023. gadā pieņemts dēvēt par “elektro operu”.

Jau minēts, ka šogad augustā apritēs pieci gadi, kopš “Hanzas perons” vēris durvis pēc vērienīgās rekonstrukcijas 2019. gada vasarā. Lai atzīmētu šo, no vienas puses – gana īso mēroto ceļu, bet, no otras, veroties tālumā, kurp “stiepjas sliedes no Perona”, jau kopš pavasara piedzīvoti vairāki notikumi, kas gan kultūrvietas, gan vietējā kultūras ainavā vispār ierakstāmi ar lielo "N".

Biļetes uz elektro operas "Kritieni" viesizrādi 16. augustā "Hanzas peronā" nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram