Gordoniāde. Nakts Hanzas peronā

Gordoniāde - četri vakari un viena nakts Andra Eglīša veidotā ainavā Peronā ar Maikla Gordona kamermūziku vienādiem instrumentiem.
Datums:
9 augusts, 2024

Ar vairākiem spilgtiem kultūras notikumiem laikā no 3. līdz 16. augustam kultūras telpa “Hanzas perons” Rīgā atzīmēs piecus gadus kopš tā vēra durvis pēc vērienīgās rekonstrukcijas.

Vispirms, četros vakaros un vienā naktī, klausītāji aicināti piedzīvot “Gordoniādi”. Pazīstamā amerikāņu komponista Maikla Gordona (Michael Gordon) skaņdarbu cikla vienādiem instrumentiem atskaņošanu mākslinieka Andra Eglīša veidotā ainavā Perona iekštelpās. Proti, četros vakaros – 3., 4., 7. un 8. augustā, koncertos secīgi izskanēs:

  • skaņdarbs četrām elektriskajām ģitārām ‘Amplified’, kuru izpildīs Rihards Goba (3. augustā plkst. 21.00);
  • skaņdarbs sešiem sitaminstrumentiem jeb simantrāmTimber’ Guntara Freiberga vadītā “Koksnes seksteta” sniegumā (4. augustā plkst. 21.00);
  • skaņdarbs septiņiem fagotiem ‘Rushes’ Raimonda Gulbja vadītā “Niedru septeta” lasījumā (7. augustā plkst. 20.00);
  • skaņdarbs astoņiem čelliem ‘8’ mūziķes Diānas Ozoliņas vadītā “Savvaļas okteta” interpretācijā (8. augustā plkst. 20.00).

“Gordoniādes” noslēgums citādu un nebijušu pieredzi alkstošajiem būs nakts koncerts 9. augustā, kad ierobežots skaits publikas aicināti nakti pavadīt Peronā. Ierasties līdz ar saulrietu, līdzi ņemot guļammaisus un citus nakšņošanai dabā paredzētus piederumus pēc saviem ieskatiem, un nakts gaitā piedzīvot visu četru skaņdarbu secīgu atskaņojumu minēto mūziķu un kolektīvu izpildījumā. Saulei austot un izskanot pēdējām darba ‘Timber’ taktīm ceļinieki modīsies no īsta vai nomoda sapņa.

Biļetes uz visu četru skaņdarbu atskaņojumu naktī no 9. uz 10 augustu, kā arī pārējiem "Gordoniādes" notikumiem "Hanzas peronā" nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības tīklā. Uz šo notikumu pārdošanā ierobežots skaits - 60 - biļešu. Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var pieaugt.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram